Wydajny VPS z DirectAdmin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 października 2014 08:57

Wydajny VPS z DirectAdmin

W obecnych warunkach dla wielu firm zwykłe konto hostingowe może być już niewystarczające. Problemem może być generowane przez witrynę obciążenie serwera, powierzchnia dysku twardego, ilość pamięci RAM, czy też obciążenie generowane przez witryny innych użytkowników. Tak - dokładnie - w przypadku hostingu współdzielonego - czyli tak zwanego zwykłego konta hostingowego, obciążenie generowane przez innych użytkowników ma wpływ na działanie naszej strony.

 

Serwer dedykowany - rozwiązanie idealne ale kosztowne

Serwer dedykowany (np. jeden z oferty biznes-host.pl) jest tego doskonałym rozwiązaniem - niestety rozwiązanie to jest również dość kosztowne. Jego zaletą jest to, ze całą moc serwera dedykowanego jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Przeważnie roczny koszt utrzymania serwera dedykowanego to kwoty przekraczające 2-3 tyś. zł rocznie. Ponadto serwer dedykowany wymaga posiadania "własnego" administratora - więc albo musimy nauczyć się administrować nim samodzielnie, albo go zatrudnić co podnosi koszty. Czy istnieje inne rozwiązanie pozwalające mieć zagwarantowane zasoby sprzętowe a płacić znacznie mniej?

 

Serwer VPS z panelem DirectAdmin

Rozwiązaniem dającym komfort korzystania jak z hostingu współdzielonego i gwarantującym zasoby jak w przypadku serwera dedykowanego jest wirtualny serwer prywatny z panelem DirectAdmin. Taki VPS z Directadmin - to znacznie niższe koszty - rzędu kilkuset zł rocznie, zagwarantowane zasoby sprzętowe do wyłącznego wykorzystania - nadal współdzielimy fizyczny serwer z innymi użytkownikami, jednak jest ich mniej i mamy zagwarantowane określone zasoby minimalne dzięki czemu inni użytkownicy nie mają wpływu na działanie naszych stron. Wygoda korzystania z panelu administracyjnego Direct Admin zamiast zarządzania serwerem z wiersza poleceń, i opieka supportu providera.

Serwer VPS to również rozwiązanie które może "rosnąć" razem z nami poprzez zwiększanie zasobów przypisanych do maszyny wirtualnej.

Poprawiony: piątek, 03 października 2014 09:27